Fototapeta to estetyczna i praktyczna dekoracja ściany w dziecięcym pokoju, która zasłużenie cieszy się olbrzymią popularnością. Bardzo duży wybór wzorów i kolorów sprawia, że z łatwością dobrać można taką, która spodoba się zarówno małym domownikom, jak i ich rodzicom. Szczególną uwagę warto zwrócić na bajkowe fototapety, które przeniosą najmłodszych w świat fantazji i pozwolą rozwijać ich nieograniczoną wyobraźnię.

Bajkowa fototapeta – ożywia i dekoruje wnętrze

Każdy lubi przebywać w ładnie urządzonych pomieszczeniach, ale estetyka wnętrza jest szczególnie ważna w przypadku dzieci. Potrzebują one bowiem terenu, w którym będą czuć się komfortowo i bezpiecznie. Fototapety dla najmłodszych powinny więc zamieniać ich pokój w miejsce, w którym chcą i lubią przebywać. Stanie się tak, jeśli wzory umieszczone na ścianie będą przyjazne i łagodne. Pozytywne wrażenie dają zwłaszcza miękkie linie, okrągłe kształty i symetryczne proporcje. Bardzo ważną rolę odgrywają kolory – powinny być stonowane i harmonijne. Jaskrawe, krzykliwe i skontrastowane barwy nie są dobrym pomysłem. Mogą nadmiernie pobudzać układ nerwowy dziecka, uniemożliwiając spokojny sen oraz naukę. Korzystną stylistyką cechują się zwłaszcza fototapety bajkowe dla dzieci, dlatego warto wziąć je pod uwagę przy wyborze dekoracji dziecięcego pokoju.

Fototapeta bajkowa – inspiruje i zachwyca

Olbrzymią zaletą bajkowych fototapet dla dzieci jest również rozbudzanie wyobraźni i inspirowanie do wymyślania ciekawych zabaw oraz niezwykłych historii. Szczególnie dobrze w tej roli sprawdzi się fototapeta z bajkowym lasem. Tajemnicze drzewa, urokliwe ścieżki, czarujące kwiaty i nietypowe rośliny będą fascynować i zachęcać do puszczenia wodzy fantazji. Można zdecydować się na ten motyw w wersji rysunkowej lub bardziej realistycznej – fotograficznej. Starsze dzieci z pewnością docenią motyw nocnego lasu, który kryje w sobie liczne sekrety i zagadki. Co ważne, fototapeta bajkowy las jest świetną propozycją zarówno dla chłopców, jak i dla dziewczynek. Będzie więc dobrym rozwiązaniem dla rodzeństwa dzielącego wspólnie pokój.

Fototapety z bajek dla dzieci – pomysł dla najmłodszych

Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym niemal zawsze mają swoje ulubione bajki i chcą otaczać się przedmiotami z podobizną ukochanych bohaterów. Dlaczego więc nie miałyby udekorować pokoju motywem z ulubionej baśni? Wśród dostępnych fototapet dla dzieci nie brakuje wzorów z księżniczkami i ich pięknymi pałacami, takich gdzie pojawiają się smoki i dzielni rycerze, wróżki albo domki krasnoludków. Z łatwością można odnaleźć również fototapety nawiązujące do znanych baśni: Kopciuszka, Małej Syrenki, Piotrusia Pana, Alladyna, Kota w Butach, Królowej Śniegu. Pamiętaj, że nie musisz dekorować fototapetą całej ściany. Możesz wybrać kilka obrazów i razem z dzieckiem ułożyć z nich prawdziwie bajkowy kolaż. Stworzycie w ten sposób przestrzeń, którą maluch z pewnością pokocha. A gdy Twoja pociecha podrośnie i zamarzy się jej zmiana ściennej dekoracji? Wówczas jedną fototapetę można bez problemu zastąpić inną. Wszystko po to, by Twoje dziecko czuło się w swoim pokoju jak we własnym, baśniowym królestwie.